Velikonoce na dvorku 24. března 2018

24.03.2018

V sobotu 24. března jsme již tradičně společně přivítali jaro v sále a na dvorku obecního úřadu.

Děkujeme Andree Sousedíkové a J. Dodo Slávikovi (Divadlo Andromeda) za velikonoční pořad pro děti, ve kterém se dozvěděly, jaké zvyky dodržovali lidé o nedělích mezi masopustem a velikonocemi (např. neděle pražná, smrtná, květná), a v němž si mohly děti zazpívat i zasoutěžit.

Po skončení programu v sále si na obecním dvorku děti mohly namalovat kraslici, ochutnat bylo možno velikonoční dobroty, každý si mohl uplést vlastní pomlázku a namalovat perníček. Velké poděkování patří našim veleňským chovatelům F. Kaiserovi, M. Kočíkovi, J. Grunerovi a Z. Kopecké, kteří dětem přivezli na dvorek ukázat své jarní přírůstky - živá zvířátka.

Obecní úřad Veleň moc děkuje všem, kteří s námi dětem věnovali čas a přišli s námi přivolat jaro.

Přejeme všem krásné Velikonoce.

Fotky z odpoledne si můžete prohlédnout ZDE