Den republiky 28.října

29.10.2015

Ve středu 28. října zavítali na naše pozvání do Veleně členové Čs. obce legionářské (ČsOL) z Mladé Boleslavi, automobiloví veteráni a další nadšenci, kterým moc děkujeme, že do naší obce vážili cestu a předvedli dětem a občanům Veleně a Mírovic dobové zbraně, výstroj i techniku.

Poděkování patří také p. L. Burdovi z Roudnice n.Labem a jeho kamarádům, kteří přijeli na svých historických motorkách, a p. Petschkemu z Horoměřic, jenž vystavil na našem obecním dvoře svého krásného veterána - BMW z r. 1920.

A velmi děkujeme samozřejmě kapele Děsband, která nám zahrála při večerní zábavě k tanci i poslechu a stepaři Markovi Chytrovi, mistrovi ČR a vicemistrovi Evropy, za předvedení jeho stepařského umění.

Věříme, že se příchozím veleňákům a mírovákům líbilo odpoledne i večerní zábava s programem vč. přehlídky historického spodního prádla a ukázek charlestonu a kankánu.

Všem moc děkujeme za účast.

Fotky z odpoledne si můžete prohlédnout ZDE

(4 stránky fotek)

Fotky z večerní Zábavy v rytmu První republiky ZDE