Zjišťovací řízení EIA - Pražský okruh - SOKP 520 - zahájeno

29.10.2020

Ve věci vyjádření ze str. obcí jsme většinou tradičně obesíláni v době prázdnin, velikonočních či vánočních svátků. Bohužel je tomu tak i v případě tak velké stavby, jakou je Pražský okruh. Stát nás obeslal a zahájil zjišťovací řízení na stavbu SOKP 520 Březiněves - Satalice nyní, v době nouzového stavu. Podle vládního nařízení máme udržovat omezené úřední hodiny i chod úřadu, nelze se osobně setkat s kolegy starosty. Odborníci, které k vyjádření potřebujeme, pracují také v omezeném režimu. Řešíme jako obecní úřad mnoho jiných věcí oproti běžnému provozu. Na vypracování připomínek máme od doručení přesně měsíc. Vzhledem k tomu, že stát většinu našich připomínek "z terénu" opakovaně ignoruje (a připravuje tuto velkou dopravní stavbu desítky let), je z našeho pohledu tento přístup velmi "nesolidní".

Informace vč. dokumentace najdete na portálu CENIA. Termín pro zaslání vyjádření je 25.11.