Nová škola ve Veleni - bude !

03.04.2017

Dovolujeme si všem dětem a občanům Veleně a Mírovic oznámit radostnou zprávu, že dne 3. dubna 2017 nám bylo doručeno rozhodnutí o poskytnutí dotace ve výši 54 mil. Kč na výstavbu nové budovy ZŠ Veleň v rámci podprogramu 298213 Podpora rozvoje a obnovy regionálních škol v okolí velkých měst (Ministerstvo financí ČR).

Naši žádost na uvedený grant jsme sepsali a podali v r. 2016 a  věříme, že tato dobrá zpráva potěší všechny děti, rodiče i paní učitelky. Vyřešíme tímto projektem problém absence 2. stupně ZŠ ve Veleni a zároveň nedostatečnou kapacitu 1. stupně. ˇ

Je před námi ještě cesta dlouhá a náročná, pokud ale vše půjde dle našich plánů, mohli by již brzy "vycházející" páťáci nastoupit do 6. třídy doma ve Veleni.

Více info vč. Vizualizace nové budovy ZŠ a Reakcí spoluobčanů na tuto dobrou zprávu naleznete ZDE