Aktuality

Aktuality

Veleňské peklo a nebe 2023 02.12.2023

Veleňské peklo a nebe 2023

V sobotu 2.12. 2023 se opět po roce otevřela brána našeho veleňského pekla a nebe. Děkujeme všem čertům, čerticím, andělům a Mikulášovi za skvělé výkony a jejich čas. Dětem z Mírovic a Veleně blahopřejeme k jejich statečnosti, s jakou do obecního pekla vstupovaly.

Věříme, že si všichni veleňské peklo i nebe užili, stejně jako my :-)

Těšíme se za rok při pravidelné kontrole zlobivosti  !

celá aktualita

Rozsvícení vánočního stromu, adventní zvonohra a andělské sáně 25.11.2023

Rozsvícení vánočního stromu, adventní zvonohra a andělské sáně
Věnce jsou upleteny a svatá rodina (vyřezaná z topolu) se na veleňském dvoře už také zabydlela. Aby se Ježíškovi v kolébce dobře spalo a nám všem radostněji čekalo na Vánoce - rozsvítili jsme v sobotu společně vánoční strom. Děkujeme všem za opravdu hojnou účast, panu zvonařovi moc děkujeme za to, že k nám opět dovezl svou krásnou zvonohru, a všem veselým andělům posíláme velký dík, že za námi do Veleně přiletěli.
Přestože advent "úředně" začíná až za týden, ten náš veleňský a mírovický advent tímto považujeme za zahájený. A pokud jsme někoho trochu zmátli termínem, pak se omlouváme, ale za 4 týdny je Štědrý den, tak si to alespoň užijeme. Za týden se těšíme v našem pekle a v nebi.
celá aktualita

Adventní FILHARMONIŠTĚ 2023 23.11.2023

Adventní FILHARMONIŠTĚ 2023

Ve čtvrtek 23.11. 2023 si užili trochu té kultury ti nejmenší. Do veleňského sálu si přišli poslechnout krásné tóny příznivci vážné hudby z řad věkové kategorie 6 týdnů + . A vzali s sebou samozřejmě i své maminky a tatínky, a také babičky a dědečky. Věříme, že se skoroadventní veleňské FILHARMONIŠTĚ líbilo a zpříjemnilo všem zúčastněným podzimní čas.

Moc děkujeme hudebnicím a také Radce Malinové za nafocení akce.

Pokud byste si chtěli foto objednat - spojení níže.

celá aktualita

Restaurace Obecní dům Veleň hledá servírku/číšníka 22.11.2023

Restaurace Obecní dům Veleň hledá servírku/číšníka

Restaurace Obecní dům Veleň hledá servírku/číšníka na plný úvazek.

celá aktualita

Informace pro rodiče dětí/žáků z Veleně a Mírovic 17.11.2023

Informace pro rodiče dětí/žáků z Veleně a Mírovic

Chtěli bychom informovat rodiče, že školská zařízení (tj. všechny 3 objekty školy i školky),  které zřizuje Obec Veleň, budou v době stávky vyhlášené školskými odbory na den 27. 11. 2023 fungovat, a o děti bude postaráno. Po dohodě s vedením školy bude v naší škole i školce výuka probíhat.
I my na obecním úřadě Veleň úplně chápeme nespokojenost zaměstnanců s poměry ve školství, a i my (jakožto zřizovatel ZŠ a MŠ Veleň) se denně potýkáme s problémy, které jsou „shora“ mnoho let neřešeny. Většina jich dopadá právě na nás, stejně jako na pracovníky ve školství.
Uzavřením školky a školy by ale byli ve výsledku nejvíce potrestáni rodiče dětí.
Našim pedagogům i nepedagogům děkujeme za rozumný přístup. Za obec můžeme slíbit, že se jim budeme snažit vytvářet podmínky k jejich práci, jak nejlépe dokážeme a i finančně zvládneme, stejně jako dosud.
Rodiče z Veleně a Mírovic tedy nemusí mít obavy, dovolenou na hlídání si brát nemusí a povolávat babičky také není nutné :-).

celá aktualita

Nový asfalt v ul. Školní 16.11.2023

Nový asfalt v ul. Školní

Dnes byl položen nový asfaltový povrch v obecní části ul. Školní. Občanům bydlícím v této ulici děkujeme za trpělivost, a stejně tak děkujeme obyvatelům ul. Na Kocandě, kteří museli po dobu stavby "trpět" parkováním aut osobních i stavebních. Věříme, že dočasné nepohodlí je vynahrazeno opravenou "ulicí" a skutečností, že už neprožijí další "zimu na blátě". Doufáme také, že i zbylá část ulice, která je v soukromém vlastnictví, a na níž se nyní pracuje, bude dokončena do Vánoc, a všichni obyvatelé Školní si konečně oddychnou... A my také :-).

celá aktualita

EIA SOKP 520 - Posuzování vlivů na životní prostředí - Informace o dokumentaci vlivů záměru „D0, stavba 520 Březiněves – Satalice“ na životní prostředí 15.11.2023

EIA SOKP 520 - Posuzování vlivů na životní prostředí - Informace o dokumentaci vlivů záměru „D0, stavba 520 Březiněves – Satalice“ na životní prostředí

Ve středu 15. 11. 2023 těsně před půlnocí byla zveřejněna EIA na úsek SOKP 520 (Pražský okruh). Jedná se o část severního Pražského okruhu procházejícího katastrem naší obce. Připomínky lze možno podávat do cca 20.12. 2023 (dle data zveřejnění krajským úřadem Středočeského kraje, které předpokládáme v pondělí 20.11.).

Na připomínkách za Obec Veleň pracujeme, a zveřejníme je ve finální podobě před podáním na Ministerstvo životního prostředí ČR.

Držme si palce.

celá aktualita

Veleňské a mírovické setkání 28. října 2023 28.10.2023

Veleňské a mírovické setkání 28. října 2023

Moc děkujeme všem za hojnou účast na dnešním svátečním setkání. Výročí 105 let od vzniku našeho samostatného státu jsme ve Veleni a v Mírovicích oslavili společně a zvesela. Nejprve na obecním dvorku v duchu první republiky, a pak s lampióny v doprovodu světelných akrobatů jsme došli do Mírovic, kde nás čekala zvonohra pana Manouška. Panu zvonaři i p. Hanušovi, který nám zvony rozezněl, posíláme velký dík, jsme rádi, že přijali naše pozvání. Zakončili jsme ohňostrojem, měl být tichý celý :-), našim ohňovým mužíkům se to trochu v závěru vymklo, tak se pejskům a miminkům omlouváme, příští rok to uhlídáme :-). Děkujeme všem srdcařům, kteří nám pomohli. Věříme, že jsme v naší obci oslavili sváteční den zábavně a důstojně (za zvuku zvonů na závěr i dojemně).

celá aktualita

Obecní noviny ŘÍJEN 2023 23.10.2023

Obecní noviny ŘÍJEN 2023

Nové Obecní noviny si můžete přečíst níže.

celá aktualita

Podzimní trh a vinobraní 2023 07.10.2023

Podzimní trh a vinobraní 2023

Moc děkujeme všem, kteří přišli své výpěstky a produkty na trh prodat, i všem, kteří si přišli nakoupit.

Odpoledne jsme si pak mohli popovídat se sousedy, ochutnat skvělá vína a poslechnout cimbálovku pana Kotlára. Děti si (také tradičně) vydlabaly dýně, které se letos opravdu "vydařily", přivezli jsme je přímo od farmáře z pole a bylo to na kvalitě dýní opravdu poznat.

Děkujeme všem vinařům (prodejcům) i milovníkům vína za hojnou účast, a velký dík posíláme všem pomocnicím a pomocníkům, kteří nám pomohli s dýňovou dílnou, malováním na obličej i se "stavbou" a polední "přestavbou" .trhu na vinobraní. I letos panovala pohoda a dobrá nálada. Věříme, že se akce líbila a podzim tímto považujeme za zahájený  :-).

celá aktualita

Večer s Václavem Cílkem 14.09.2023

Večer s Václavem Cílkem

Ve čtvrtek 14. září 2023 jsme ve veleňském sále prožili skvělý večer s panem Václavem Cílkem a s Robertem Tamchynou, který nás pořadem provázel. Václav Cílek se do Veleně vrátil přesně po 6 letech (naposledy nás navštívil 19.září 2017) a protože se od té doby náš svět hodně změnil, bylo i po šesti letech o čem povídat.

Děkujeme oběma pánům za návštěvu Veleně a těšíme se na další setkání.

celá aktualita

Výlet do skanzenu v Kouřimi a chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně 12.09.2023

Výlet do skanzenu v Kouřimi a chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně

Na podzimní výlet jsme vyjeli do skanzenu v Kouřimi a chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Všem účastníkům zájezdu děkujeme za vytrvalost a těšíme se na adventní výpravu.

celá aktualita

Hřiště v ul. U Sluh opět OTEVŘENO 11.09.2023

Hřiště v ul. U Sluh opět OTEVŘENO
Hřiště v ul. U Sluh "od teď" opět OTEVŘENO.
Můžete vstoupit !
Přejeme všem hezký "pobyt" ????.
celá aktualita

Chovatelská výstava 05.09.2023

Chovatelská výstava

Králičí hop v sobotu od 9.00 - 11.00 hod.

celá aktualita

Kroužky pro děti - TĚLO V POHYBU 04.09.2023

Kroužky pro děti - TĚLO V POHYBU

Od září 2023 opět - kroužky pro děti - TĚLO V POHYBU.

celá aktualita

Rekonstrukce dětského hřiště v ul. U Sluh 02.09.2023

Rekonstrukce dětského hřiště v ul. U Sluh
Rekonstrukce dětského hřiště v ul. U Sluh
Hlásíme, že dnes večer byla dokončena montáž herních prvků. V příštím týdnu bude rozhrnuta vrstva nového jemného "kačírku" na dopadové ploše a budou namontovány houpačky. Patky herních prvků a sestavy jsou čerstvě zabetonované a nejméně týden musí tvrdnout. Hřiště musí být tedy ještě pár dní uzavřeno.
Prosíme rodiče a děti ještě o trochu trpělivosti. Je důležité, aby nikdo na herní prvky nelezl, protože by mohlo dojít k uvolnění zakotvení v zemi, a veškerá práce i snaha by byly zničeny.
Moc všem děkujeme. Jde jen o pár dní a zase nám bude hřiště sloužit k radosti ????.

 

celá aktualita

Informace ČEZ - Odstávka elektřiny 7.9.2023 28.08.2023

Informace ČEZ - Odstávka elektřiny 7.9.2023

Informace ČEZ o odstávce elektřiny 7. září 2023.

celá aktualita
1 2 3 4 ... 28 > >>