Aktuality

Aktuality

Informace ROPID - linky 377 a 477 (výluka Mratín) 12.06.2024

Informace ROPID - linky 377 a 477 (výluka Mratín)

Zveřejňujeme informace ROPID týkající se nadcházející výluky na linkách 377 a 477 (informační vývěska pro cestující) v souvislosti s ukončením uzavírky silnice III/2449 u Polerad a zahájením uzavírky II/244 mezi obcí Mratín a Kostelcem nad Labem (překlopení etap). Uzavírka bude zahájena v pondělí 17. června 2024 a její trvání je plánováno do 20. srpna.

celá aktualita

Defibrilátor (AED) na Obecním úřadě Veleň 09.06.2024

Defibrilátor (AED) na Obecním úřadě Veleň

U vchodu do Obecního úřadu Veleň, Hlavní 7, je nově umístěn defibrilátor ZOLL PLUS ve skříňce s kódovaným zámkem a GSM modulem. V případě potřeby vytočíte linku 155, kde vám operátor sdělí přístupový kód k otevření ochranné skříňky.

celá aktualita

„Drobné“ novinky ve Veleni a v Mírovicích 08.06.2024

„Drobné“ novinky ve Veleni a v Mírovicích

Během jara přibylo pár novinek a úprav v naší obci. Mírovická kaplička sv. Anny dostala po dlouhých letech „nový kabát“ a opravili jsme i křížek na polničce. Na dvorku obecního úřadu mají nejmenší děti opět o trochu více zábavy, aby si rodiče mohli v klidu vypít kávu nebo pivko. Na hřiště U Sluh jsme pořídili dětský krámek, a doufáme, že nejmenší prodavači nebudou sousednímu obchůdku paní Čadové moc konkurovat :-). A na dvě další drobné (zatím tajné) radosti v obci se mohou těšit děti ještě v létě …

celá aktualita

„Větší“ novinky ve Veleni a v Mírovicích 07.06.2024

„Větší“ novinky ve Veleni a v Mírovicích

V červenci zahájíme stavbu objektu občanské vybavenosti ve statku č.p. 15 na Hlavní ulici. Výběrové řízení na zhotovitele stavby vyhrála firma POHL a.s.

celá aktualita

Psycholog Andrej Drbohlav ve Veleni - přednáška 04.06.2024

Psycholog Andrej Drbohlav ve Veleni - přednáška

V úterý večer 4. června jsme se v našem sále sešli s psychologem Andrejem Drbohlavem. Náš host se specializuje na výchovné poradenství rodičům dětí s ADHD, problémový vývoj chování a osobnosti, na poruchy chování, a mnoho let působí v Institutu neuropsychiatrické péče (INEP) a Institutu behaviorálních studií (IBSARO).

celá aktualita

Dětský den 2024 - ZRUŠEN 01.06.2024

Dětský den 2024 - ZRUŠEN

Dětský den Veleň - dnes ZRUŠEN.

Slovy českého klasika Járy Cimrmana : „Výška, teplota, tlak, rosný bod: 570, 954, 7,6, 3,6. Lepší počasí jsme si opravdu nemohli přát.“ Ještě dnes ráno jsme doufali, ale když jsme přišli na hřiště, pod náporem vody byl rozlomený velký stan, který byl naší jedinou nadějí na "sucho". Rušíme tedy dnešní Dětský den. Ale netruchleme . Náhradní termín, kdy si můžete přijít užít obří nafukovací atrakce na naše fotbalové hřiště je sobota 27. července 2024 od 15.00 hod. Dopoledne uspořádáme letní obecní trh na dvorku a odpoledne přijďte na hřiště. Ještě vše upřesníme. Užijte si sobotní pohodu doma v suchu a těšíme se v červenci.

celá aktualita

MS v ledním hokeji - promítáme v sále OÚ Veleň 23.05.2024

MS v ledním hokeji - promítáme v sále OÚ Veleň

Pokračujeme v promítání MS v hokeji 2024 v sále OÚ Veleň - semifinále i finále můžete sledovat na plátně 25. - 26. května s dobrou partou a s dobrým pivem.

SEMIFINÁLE: Sobota 25. května v 14.20 a 18.20 hod.

FINÁLE:           Neděle 26. května v 15.20 a 20.20 hod.

celá aktualita

Úhyn ryb a živočichů v Mratínském potoce - havárie ČOV hl. města Prahy - Miškovice 19.05.2024

Úhyn ryb a živočichů v Mratínském potoce - havárie ČOV hl. města Prahy - Miškovice

Na žádost Policie ČR prosíme občany Veleně a Mírovic, aby nevolali 158 ani 112, až při procházce kolem Mratínského potoka uvidí v korytu mrtvé ryby a živočichy. Od včera toto řešíme jak s policií tak s ČIŽP aj. úřady. Před chvílí odjela další hlídka Policie ČR, kterou zavolal náš občan, protože viděl mrtvé ryby v potoce (jeho zděšení chápeme, včera jsme to málem také obrečeli…).

celá aktualita

Informace pro rodiče po zápisech do MŠ a ZŠ Veleň 18.05.2024

Informace pro rodiče po zápisech do MŠ a ZŠ Veleň

Stručné obecní „hlášení“ po zápisech do naší MŠ a ZŠ

Pro klid rodičů "hlásíme", že jako vždy ve Veleni, přijímáme do naší MŠ Veleň na školní rok 2024/2025 všechny tříleté děti tj. narozené v r. 2021. Všichni tříletí veleňáčci a mírováčci se tedy mohou těšit do školky a budoucí prvňáčci do naší školy. Přejeme všem dětem, které jsou nově přijaty do naší školky i školy, aby se jim v MŠ i ZŠ líbilo, a prožily zde krásné a klidné dětství.

celá aktualita

Záchranář MUDr. Marek Dvořák ve Veleni 14.05.2024

Záchranář MUDr. Marek Dvořák ve Veleni

V úterý 14. května 2024 mezi nás do veleňského sálu přijel MUDr. Marek Dvořák, lékař letecké záchranné služby v Hradci Králové a urgentního příjmu v nemocnici Motol.

Děkujeme, že naše pozvání do Veleně přijal, protože téma první pomoci dokáže podat s humorem, věcně a s nadhledem. Jeho přednáška zaměřená na největší průšvihy, které se musí vyřešit dříve - než přijede záchranka, byla skvělá. Moc děkujeme Markovi i všem, kteří přišli.

celá aktualita

Vítání občánků 2024 12.05.2024

Vítání občánků 2024

Letošní Vítání občánků jsme uspořádali v neděli 12. května na obecním dvorku a přivítali jsme do obce 20 nových občánků.

Moc děkujeme všem za účast. Dětem z MŠ Veleň pod vedením pí. učitelek M. Papežové a P. Kalusové patří velký dík za krásné vystoupení. Za skvělé fotografie děkujeme Petře Kalusové.

Těšíme se opět za rok !

celá aktualita

Veleňské ČÁRY 2024 30.04.2024

Veleňské ČÁRY 2024

Děkujeme všem malým i velkým čarodějnicím, čarodějům i všem civilistům za hojnou účast na dnešních veleňských "čárách". Velký dík posíláme ježibabě za vytrvalost, s jakou nám létala celý podvečer nad hlavami, dále bubeníkům, že přijali opět naše pozvání, a všem srdcařům, kteří nám pomohli s přípravou akce. Naši hasiči SDH Veleň – Mírovice i letos oheň „uhlídali“, a patří jim za jejich službu také velký dík. Odpoledne se vydařilo, špekáčky se snědly, přejeme tedy všem šťastný let letošním jarem, a na viděnou v sobotu 1.6. na Dětském dni opět na fotbalovém hřišti.

celá aktualita

Výlet do Litoměřic 25.04.2024

Výlet do Litoměřic

Na letošní jarní výlet jsme vyjeli s našimi seniory do Litoměřic. Den jsme zahájili v Kavárně pod párou a po prohlídce historického města s panem průvodcem jsme poobědvali v Biskupském pivovaru. Po obědě nás čekala návštěva pivovaru s výkladem p. sládka, a degustovali jsme skvělá piva …  Navzdory dubnovému počasí vládla pohodová nálada, a my všem účastníkům zájezdu děkujeme za vytrvalost a turistické výkony.

celá aktualita

Jarní veleňské FILHARMONIŠTĚ 16.04.2024

Jarní veleňské FILHARMONIŠTĚ

V úterý 16.dubna 2024 si ve Veleni užili kultury ti úplně nejmenší. Do veleňského sálu si přišli poslechnout krásné tóny příznivci vážné hudby z řad věkové kategorie 6 týdnů + . Vzali s sebou samozřejmě i své maminky a tatínky, a také babičky a dědečky. Věříme, že se dnešní Filharmoniště s baletkou líbilo a zpříjemnilo všem zúčastněným jarní čas.

Moc děkujeme krásným hudebnicím a ladné baletce, že přijaly naše pozvání, a těšíme se na podzimní koncert.

 

celá aktualita

Večer psychologem prof. Radkem Ptáčkem 02.04.2024

Večer psychologem prof. Radkem Ptáčkem

V úterý 2. dubna 2024 nás ve Veleni navštívil psycholog prof. Radek Ptáček, který přijal pozvání do našeho sálu. V přednášce s názvem „Co víme o výchově a vývoji dětí v 21. století“ nám shrnul a prakticky propojil zajímavé poznatky o mozku s tím, jak je využít ve výchově našich dětí.

celá aktualita

Nové Obecní noviny - březen 2024 27.03.2024

Nové Obecní noviny - březen 2024

Nové Obecní noviny si můžete přečíst níže.

celá aktualita

Jarní trh a pohádka M. a K. Táborských 23.03.2024

Jarní trh a pohádka M. a K. Táborských

Děkujeme všem prodejcům z Veleně, Mírovic a okolí za účast na našem dnešním jarním trhu, a díky i všem příchozím kupujícím. Akce se vydařila, náš veselý maxikohout nám snad jaro konečně svým kokrháním přivolal, i když to tak před polednem nevypadalo. Ale zase jsme se dočkali Mirka Táborského, který k nám do Veleně nakonec šťastně dojel, a se svou manželkou Kateřinou nám zahráli krásnou pohádku. Dětem patří velký dík za trpělivost, věříme, že si během čekání na představení stihly namalovat alespoň vajíčko nebo uplést pomlázku. Doufáme, že si jarní dopoledne na veleňském dvorku i v sále všichni užili.

celá aktualita

Přípravná třida MŠ a ZŠ Veleň - informace pro rodiče 18.03.2024

Přípravná třida MŠ a ZŠ Veleň - informace pro rodiče

Informace pro rodiče dětí ve věku 5 - 7 let.

celá aktualita

Beseda s RNDr. M. Vidlákovou 18.03.2024

Beseda s RNDr. M. Vidlákovou

V pondělí  18. března navštívila naši obec paní RNDr. Michaela Vidláková, která strávila část dětství v terezínském ghettu a patří k několika žijícím pamětníkům těchto událostí. V roce 1942 byla transportována s rodiči do Terezína.

celá aktualita

Sv. Patrik ve Veleni 15.03.2024

Sv. Patrik ve Veleni

Děkujeme všem veleňským a mírovickým (i přespolním) Keltům, kteří se přišli pobavit v pátek večer 15.3. 2024 na "zelený" svátek sv. Patrika do našeho sálu. Největší poděkování patří hudebníkům veleňské kapely Torques pod vedením Jardy Budila, hrálo jim to skvěle jako vždy. Moc děkujeme. Byla to radost :-).

celá aktualita
1 2 3 4 ... 30 > >>