Dar Obce Veleň Ukrajincům

28.02.2022

Vážení občané, škody a utrpení lidí, které prožívají obyvatelé Ukrajiny, jsou obrovské. Není v našich silách zastavit agresi, ale můžeme pomáhat obráncům a lidem utíkajícím před válkou.

Obec Veleň dnes ráno zaslala finanční dar 60 000 Kč na pomoc obráncům Ukrajiny a na humanitární pomoc pro obyvatele této napadené země.

1/ Částka 30 000 Kč byla převedena na speciální bankovní účet Ukrajinské ambasády v Praze pro přímou pomoc ukrajinské obraně. Peněžní dary použije zastupitelský úřad na pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu. S nákupem pomohou zástupci Hospodářské komory ČR a Asociace obranného průmyslu ČR. Ozbrojené síly a domobrana Ukrajiny nyní urgentně potřebují vojenský materiál pro obranu svých domovů, vlastní země a národní suverenity.

2/ Částku 30 000 Kč jsme poslali na účet SOS Ukrajina nadace Člověk v tísni. Tyto prostředky budou využity na humanitární pomoc, tj. zásobování jídlem, vodou, hygienickými potřebami, přepravu, ubytovámí aj.

Dar Obce Veleň (tedy dar od nás všech Mírováků a Veleňáků) je "kapka v moři", ale věříme, že jako okamžitá pomoc je tato forma nepraktičtější. Sláva Ukrajině !

Držme spolu, mysleme na trpící a statečné Ukrajince a pomáhejme, jak je v možnostech každého z nás. Je velmi těžké nepodléhat silným emocím a vzteku, a to zvláště pro nás, kteří jsme prožili celé své mládí v Československu okupovaném Rusy. Každý z nás soucítí s lidmi na Ukrajině a zároveň se bojíme o naše děti, máme všichni obavy o jejich budoucnost a bezpečí. Mít strach je normální a přirozené. Snažme se ale, aby nás strach neparalyzoval, to bychom tomu zločinci Putinovi udělali radost. Dělejme radost (i v této těžké době) raději sobě navzájem, sobě samým a hlavně všem kolem.