Defibrilátor (AED) na Obecním úřadě Veleň

09.06.2024

U vchodu do Obecního úřadu Veleň, Hlavní 7, je nově umístěn defibrilátor ZOLL PLUS ve skříňce s kódovaným zámkem a GSM modulem. V případě potřeby vytočíte linku 155, kde vám operátor sdělí přístupový kód k otevření ochranné skříňky.

Automatizovaný externí defibrilátor (AED) je přístroj, který tvoří nedílnou součást základní neodkladné resuscitace. Prostřednictvím AED je možné dodat kontrolovaný elektrický výboj nazývaný defibrilace, který může obnovit normální srdeční rytmus. Pokud je defibrilace provedena 3-5 min od náhlého kolapsu, zvyšuje se pravděpodobnost obnovení srdečního oběhu až o 75 %.

AED mohou obsluhovat jak nevyškolení, tak trénovaní zachránci. S pomocí tohoto přístroje je schopen poskytnout efektivní kardiopulmonální resuscitaci opravdu každý. Po zapnutí přístroje se zachránce okamžitě řídí hlasovou a obrazovou nápovědou. AED je k dispozici pro každého občana. Další AED v našem blízkém i širším okolí naleznete v aplikaci Záchranka.

Také jsme objednali školení neodkladné restituce s použitím našeho nového AED.

Instruktážní kurz, který povede profesionální zdravotnický záchranář, se bude konat ve středu 19. června v 18.00 hod.  přímo u defibrilátoru před OÚ Veleň příp. poté v salonku OÚ v 1. patře. Proškolíme se my na obecním úřadě, ale zveme srdečně a od srdce (vždyť jde o srdce :-) hlavně občany Veleně a Mírovic. Bude to chvilka. Pokud budete mít čas a zájem, přijďte. Doufáme, že AED na venkovní zdi budovy našeho OÚ nebude nikdy nikdo potřebovat, ale pokud přístroj zachrání i jen jeden lidský život, stojí to za to.