Hledáme brigádníky na archeologický výzkum ve Veleni

23.10.2017

Vážení občané Veleně a Mírovic,

Ústav archeologické památkové péče středních Čech provádí archelogický průzkum na staveništi naší nové školy.
  Legislativně je v našem státě nastaven systém bohužel tak, že všechny náklady spojené s tímto archeologickým výzkumem, má povinnost hradit investor tj. v případě výstavby školy - Obec Veleň.
   Doufáme tedy, že  při konečném zúčtování nám „stát“ prostřednictvím platby za výše uvedený archeologický průzkum, neodčerpá finanční prostředky, které jsme na stavbu naší nové školy pracně a složitě v uplynulých letech získali.
   Pokud by se mezi občany Veleně a Mírovic (důchodci, studenty apod.) našli brigádníci, kteří středočeským archeologům pomohou, budeme moc rádi. Ústav archeologické památkové péče středních Čech bojuje s nedostatkem pracovníků a pokud archeologové nestihnou výzkum v co nejkratším čase, dojde ke zdržení stavby a obec bude řešit problém s letošním čerpáním dotace na stavbu školy.
  Bude se jednat o práci fyzicky nenáročnou a časově omezenou. Všem amatérským archeologům z řad občanů Mírovic a Veleně tedy předem děkujeme za pomoc, pomohou nejen historikům, ale i naší obci !
(více inzerát níže).

Fotky z probíhajícího archeologického výzkumu se můžete prohlédnout ZDE

Všem občanům Veleně a Mírovic, kteří pomáhají archeologům s vykopávkami moc děkujeme.