Nabídka pomoci uprchlíkům z Ukrajiny

Nabídka pomoci uprchlíkům z Ukrajiny

Nabídka pomoci uprchlíkům z Ukrajiny
24.02.2022

Chtěli bychom poděkovat všem občanům Veleně a Mírovic za nabídky pomoci a ubytování, i za solidaritu v souvislosti s vpádem ruských vojsk na Ukrajinu. Rozpoutání války zločincem a psychopatem Putinem přinese utrpení mnoha lidí a v souvislosti s aktuálním vývojem je možné očekávat zvýšený pohyb ukrajinského obyvatelstva do západní Evropy, a to i do naší republiky.

Považujeme za naši morální povinnost pomoci ukrajinským rodinám s dětmi. Ministerstvo vnitra ČR upřednostňuje  nabídky dočasného ubytování více rodin.

Obec Veleň již zaslala na MV ČR nabídku prostor pro nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny v tělocvičně naší školy. O několik ukrajinských rodin v nouzi jsme schopni se dočasně společně postarat. Děkujeme také naší ZŠ Veleň za spolupráci.

Prozatím se nejedná o aktuální potřebu, ale není vyloučeno, že se situace během několika dní změní.

V případě potřeby se rádi obrátíme i na občany naší obce s prosbou o pomoc se zajištěním souvisejících nezbytných provozních a organizačních věcí.

Za dosavadní nabídky našim občanům moc děkujeme.

Obec Veleň