Nouzové ubytování uprchlíků v naší tělocvičně ZŠ

07.03.2022

Před pár hodinami jsme byli požádáni koordinačním centrem o pomoc s ubytováním uprchlíků z Ukrajiny.

Jako dočasné nouzové ubytování pro uprchlíky před válkou na Ukrajině bude pravděpodobně od příštího týdne sloužit tělocvična naší ZŠ Veleň. Ta bude pro školáky a sportovce po nezbytnou dobu uzavřena a bude azylem pro ukrajinské maminky s dětmi. Datum včas oznámíme (ještě ho přesně sami nevíme). Tento týden mohou všichni zatím sportovat.

Prosíme sportovce a všechny veleňáky a mírováky o pochopení této zcela mimořádné situace. Nouzové ubytování v tělocvičně bude zajišťovat Obec Veleň ve spolupráci se ZŠ Veleň a dobrovolníky z Veleně a Mírovic, kterým za pomoc předem moc děkujeme, budeme ji určitě potřebovat. A to vč. Vašich nabídek např. tlumočení do ukrajinštiny.

30 ks postelí již v nářaďovně tělocvičny máme složeno od minulého pondělí, děkujeme za jejich zapůjčení i dovoz.

Sbírku konkrétních potřebných věcí (postýlky, hračky, dětské oblečení, hygienické potřeby aj.) vyhlásíme hned, jak budeme vědět, co všechno přesně ubytovaní potřebují.

Věříme, že společně zvládneme lidem utíkajícím před válkou pomoci a ulehčit jim alespoň trochu jejich těžký osud.  Moc všem lidem z Veleně a Mírovic děkujeme.

Nyní bychom chtěli urgentně požádat -  pokud by mohl někdo postrádat a věnovat níže uvedené:

1/ matrace na spaní rozměr 90 x 200 cm (čisté)

2/ ložní prádlo/povlečení (prosíme vyprané, vyžehlené)

3/ ručníky čisté

4/ 1 ks televize (funkční)

Věci můžete přivézt na OÚ Veleň nebo dejte vědět a např. matrace si vyzvednou naši obecní zaměstnanci.

Kontakt: matejkova@velen.cz

Tel: 607 906 388 nebo 283 932 290