Otevření kluziště za novou školou ve Veleni

Otevření kluziště za novou školou ve Veleni

Otevření kluziště za novou školou ve Veleni
26.01.2022

Zostra a naostro 3. února

Ať je trochu legrace,  jsme v pohybu a zpestříme si čekání na jaro -  srdečně zveme všechny veleňáky a mírováky na kluziště za novou školou, které otevřeme ve čtvrtek 3. února v 16.00 hod. Umělé kluziště (o velikosti 10 x 20 metrů, s mantinely, vyrobené švýcarskou technologií Glice) budete moci využívat do 3. dubna. Rozdíl ve skluznosti oproti ledu není prakticky žádný. Na ploše Glice trénují i hokejisté NHL a sklouzneme se na něm stejně dobře jako na klasickém ledu. Stačí k tomu obyčejné brusle, ale je třeba mít je dobře nabroušené !

O provozní době kluziště, provozním řádu, možnostech pronájmu aj. vás budeme postupně informovat. Vstup na kluziště v době „bruslení pro veřejnost“  bude pro všechny návštěvníky zdarma. Budete mít možnost si nechat i nabrousit brusle.  Nebude chybět ani stánek s občerstvením.

Umělý povrch je oproti klasické ledové ploše ekologický. Na nastříkání obdobné plochy by jinak bylo potřeba minim. 10 000 litrů vody. Kluziště ke svému provozu nepotřebuje žádnou elektrickou energii ani teploty pod nulou. I proto se tento povrch začíná čím dál více používat i v zemích tradičně orientovaných na vodní led jako jsou severní Itálie, Švýcarsko, Německo nebo Rakousko. A také ve Veleni :-). Děti navíc jistě ocení i fakt, že pády na plochu méně bolí a plocha nestudí.