Pomoc s registrací na OČKOVÁNÍ PROTI COVIDu-19

SENIOŘI NAD 80 LET - OČKOVÁNÍ PROTI COVIDu-19 - pomoc s registrací

15. ledna 2021 byl spuštěn centrální registrační systém na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany nad 80 let. Obec Veleň nabízí seniorům pomoc při registraci na toto očkování. Více informací naleznete v textu a v letácích níže.

Formulář pro registraci bude umístěn na celorepublikovém portálu NA TOMTO ODKAZU

Na základě zaslaného PIN kódu si člověk zaregistruje konkrétní datum a místo.

Pokud bude někdo z mirovických či veleňských seniorů potřebovat pomoci s registrací k očkování – může zavolat na Obecní úřad Veleň (tel.: 283 932 290).

Je třeba si připravit základní údaje: jméno, zdravotní průkazku, rodné číslo, bydliště, zdravotní stav a vakcinační centrum, kde byste chtěli být očkováni. Pokud si senior není jistý, zda je pro něj očkování vhodné, měl vše zkonzultovat se svým praktickým lékařem.

Kdo se může registrovat

Od 15. ledna 2021 se mohou k očkování přihlašovat obyvatelé České republiky, kteří jsou starší 80 let.

Kde se můžete registrovat

- na webu Ministerstva zdravotnictví ČR https://crs.uzis.cz/

- na bezplatné lince 1221

S registrací Vám mohou pomoci rodinní příslušníci, osoby blízké nebo praktičtí lékaři v souvislosti s vaším zdravotním stavem. Systém podle zadaných údajů (věk, zdravotní stav apod.) určí prioritu a přidělí zájemci termín očkování.

Do systému se může každý registrovat jen jednou.

Potřebujete pomoc s registrací ?

V případě, že se Vám nepodařilo zaregistrovat výše uvedenými způsoby, můžete se obrátit o pomoc na Obecní úřad Veleň.

Od 18. ledna 2021 Vám poradíme. Bude-li centrální systém funkční, samozřejmě.

Co potřebujete k samotnému očkování

K očkování je třeba si přinést občanský průkaz, průkaz zdravotního pojištění a zprávu od lékaře (o zdravotních problémech, které zájemce do systému ministerstva zdravotnictví zapsal).

Informace budou průběžně aktualizovány a upřesňovány.

Doporučujeme sledovat i Covid Portál Ministerstva zdravotnictví v sekci Očkování.

VÍCE NÍŽE: