Prosba k občanům Veleně a Mírovic

19.02.2016

Hromady odpadků, které vyváží do polí a podél cest v katastru Obce Veleň různí lidé i firmy (pevně věříme, že jsou to "přespolní" a cizí, nikoliv místní), pravidelně naši obecní zaměstnanci odklízí a odvážíme je na příslušné skládky.

Snažíme se vždy pátrat po vinících, tlačit příp. na vedení podezřelých firem apod. Slavíme při tomto střídavé úspěchy, ale zřejmě i díky blízkosti hl. města Prahy, jsme zavalováni odpadky průběžně.

Naše úsilí nás stojí mnoho času a energie, kterou bychom mohli věnovat něčemu užitečnějšímu, ale samozřejmě tento úklid a odvoz stojí obec  i peníze.

Pokud ponecháme hromady odpadků neuklizené, nejen, že se z okolí naší obce stane postupně skládka, ale odpadky vítr rozfouká do polí i do obce samotné.

Fotky takovéto (dosud rekorní a největší hromady)

z pátku 19. února 2016 si můžete prohlédnout ZDE

Chtěli bychom požádat občany naší obce, aby byli všímaví a nebyli lhostejní ke svému okolí.

Pokud viděli (nebo by viděli) někoho nebo něco, co by nám pomohlo odhalit viníka, budeme moc rádi, protože takový člověk či firma zaslouží potrestat a zaslouží si také velkou ostudu.

Předem Vám moc děkujeme.

Váš Obecní úřad Veleň