Rekonstrukce čistírny odpadních vod Veleň dokončena

02.04.2020

Dnes tj. ve čtvrtek 2.4. proběhl další kontrolní den na stavbě ČOV Veleň.

Jsme ve finále, až budeme moci opět všichni "ven", uspořádáme prohlídku ČOV Veleň pro děti i všechny občany naší obce.

Kdo bude mít zájem, bude si moci čistírnu prohlédnout a seznámit se s jejím provozem.

Voda vycházející z naší čističky je "křišťálově čistá" :-), a i rozbory nám vycházejí skvěle.

Máme z toho velkou radost.

Za perfektní péči a obsluhu čistírny moc děkujeme p. K. Fuksovi a našim obecním zaměstnancům.
Za odborné (a dobré) rady a dozor děkujeme paní Ing. Janě Koubové.

Na fotky z naší ČOV se můžete podívat ZDE

nebo ve FOTOGALERII

A máme ještě opět (již tradiční prosbu) na občany Veleně a Mírovic - nesplachujte do kanalizace hygienické ubrousky, nevhazujte tam odpadky.

Práce na ČOV a každodenní čištění čerpadel čerpacích stanic kanalizace není práce "voňavá", je ale nezbytná.

Tuto práci nám velmi komplikuje skutečnost, že někteří občané nadále splachují do záchodu čistící a hygienické ubrousky apod. a někdy přímo neuvěřitelné věci.

Toto vše pak musejí zaměstnaci RUČNĚ vymotávat z čerpadel.

Ztěžuje to velmi nejen práci, ale i finančně zatěžuje obecní rozpočet (neustále opravy čerpadel).

Předem všem moc děkujeme.

Každodenní pohled do jedné z čerpacích stanic kanalizace - níže.