SDH Veleň bude mít druhou CAS 24 – TATRA 815

24.08.2023

I v okurkové sezóně mohou přicházet dobré zprávy.

Včera večer jsme na OZ schválili rozpočtové opatření na nákup požárního zásahového vozidla Tatra a dnes dohodli s p. starostou města Letovice předání cisternové automobilové stříkačky CAS 24 – TATRA 815 naší obci Veleň resp. našim hasičům. Před měsícem jsme jako obec podali cenovou nabídku na odkoupení zásahového vozidla, které Letovice prodávali (jejich SDH dostal novou Scanii). Vozidlo má kabinu 1 + 5 osob, nádrž na vodu 4 000 l, nádrž na pěnu 100 l, a je ve skvělé kondici. Je krásné . Věříme tedy, že naši hasiči budou spokojeni, auto jim přinese radost, a hlavně rychlost a bezpečí, a bude jim dobrým pomocníkem při zásazích.

Za obec se budeme snažit max. urychlit formality a vyřídit „papíry“, dnes nám p. starosta Letovic slíbil, že to společně stihneme do dne otevřených dveří v naší hasičárně tj. do 16. září. Takže v září si budete moci auto prohlédnout v hasičárně. FOTKY ZDE

Letošek byl tedy „hasičsky“ úspěšný. Získali jsme pro náš SDH krajskou dotaci na nákup 6 ks ručních radiostanic a na plovoucí motorové čerpadlo, a teď TATRU .... Klukům přejeme, ať jim auto dobře a spolehlivě slouží. A nám všem přejeme, ať hlavně nehoří, a se zásahovou technikou našeho SDH se můžeme těšit na různých akcích, nikoliv při požárech či povodních ve Veleni a v Mírovicích.

Přejeme vám krásný zbytek léta.