Stručné nedělní info z Veleně a Mírovic

Stručné nedělní info z Veleně a Mírovic

Stručné nedělní info z Veleně a Mírovic
22.03.2020

Vážení občané, milí sousedé,

přejeme všem krásnou neděli a dobrou chuť k nedělnímu obědu.

Nejprve poděkování a poté stručné info z obce.

VELEŇSKÉ A MÍROVICKÉ ŠVADLENKY a další pomocníci

VELKÝ DÍK patří všem lidem v naší obci, kteří šijí roušky, připravují a stříhají látky pro švadlenky a nabízejí pomoc obci a sousedům. Konkrétní poděkovíní uvádíme níže. Nevíme samozřejmě o všech "šičkách", mnoho švadlenek šije a posílá své roušky zdravotníkům přímo příp. je rozdává sousedům a rodině. I těmto moc děkujeme.

https://www.velen.cz/zivot-v-obci/fotozpravodajstvi-z-konanych-akci/sijeme-rousky-ve-veleni-a-v-mirovicich

Ušili jsme společně tento týden cca 350 roušek (o těch víme), které jsme rozvezli občanům Veleně a Mírovic. Dalších cca 200 roušek bylo posláno do zdravotnických zařízení (Motol, Bulovka, nemocnice Mělník, Gennet...). Jsme tady milé švadlenky ve Veleni a v Mírovicích už slušně fungující manufaktura.

Ráno rozvoz materiálu, po obědě svoz ušitých roušek a jejich "expedice" občanům či zdravotníkům. Lidé v naší obci jsou snad již rouškami vyrobenými z našich místních zdrojů zásobeni, mohli je na základě své "objednávky" najít na plotě nebo ve schránce. Kdo roušku zatím nemá, může se ještě ozvat.

Od pondělí 23.3. bychom ale chtěli zásobovat hlavně zdravotníky, kteří mají roušek stále nedostatek např. nemocnici v Mělníku, Gennet apod.

https://www.gennet.cz/novinky/rousky-proc-je-treba-pomoci

https://www.facebook.com/gennetclinic/photos/a.535782183111554/2957842200905528/?type=3&theater

Takže prosíme šijte dál ! Koneckonců čas lépe utíká při nějaké užitečné činnosti či pomoci druhým.

Pokud vám dochází materiál nebo by vám pomohla dodávka již nastříhaných látek či tkalounů, dejte vědět, pověsíme na plot :-).

Ve Veleni v Podhájí spustili Urubovi a Kohutovi také výrobu přípravku na šití šňůrek k rouškám na 3D tiskárně - SUPER ! Velmi nám to usnadní práci.

Moc děkujeme všem.

Kontakt "ROUŠKY": 607 906 388 nebo 283 932 290


 NÁKUP POTRAVIN ČI LÉKŮ SENIORŮM

Děkujeme také všem za nabídky pomoci při péči a zásobování seniorů. Zatím se nám přihlásili jen jednotliví senioři, takže vše zvládáme. S nabídkou pomoci přišli i naši hasiči, v případě potřeby určitě pomoc s nakupováním přijmeme, zatím to není (zaplaťpánbůh) třeba. Děkujeme.

Seniory chceme požádat, aby se v případě potřeby obrátili na obec, nakoupíme vám a přivezeme léky i potraviny domů. Tento "systém" v obci celkem dobře funguje. Rádi vám nákup dopravíme k plotu, než abyste sami jezdili "do Lídlu" :-). Jděte si raději posedět na svou zahrádku.

 

SVOZ ODPADU KOMUNÁLNÍHO I TŘÍDĚNÉHO, SBĚRNÝ DVŮR

Komunální odpad:

Informace a žádost FCC (svoz komunálního odpadu): https://www.velen.cz/download.php?id=17274

Tříděný odpad:

Žádáme občany Veleně a Mírovic, aby tříděný odpad vhazovali do kontejnerů nikoliv kolem nich. Obecní zaměstnanci pravidelně kontejnery na tříděný odpad dezinfikují, vč. madel na kontejnerech. Děkujeme.

Sběrný dvůr Veleň:

V tomto týdnu vás budeme informovat, jakým způsobem zahájíme provoz Sběrného dvora a Sběrné garáže od 28.3. Vzhledem k tomu, že sběrná místa obsluhovali (a věříme, že brzy zase obsluhovat budou :-) pánové v seniorském věku, musíme zajistit službu jinak. Dáme včas vědět.

 

Velmi děkujeme za obětavou každodenní obsluhu naší čistírny odpadních vod panu Karlovi Fuksovi.

Velký dík patří i našim obecním zaměstnancům, kteří s námi zajišťují chod obce, čistí a udržují v běhu čerpadla kanalizace na čerpačkách, uklízí v obci odpady apod.

 

ÚŘEDNÍ HODINY OBECNÍHO ÚŘADU VELEŇ

(dle nařízení vlády 2 dny v týdnu na 3 hodiny).

PONDĚLÍ: od 14.00 do 17.00 hod.

STŘEDA:   od 14.00 do 17.00 hod.

Prosíme občany, aby v nejbližších dnech zhodnotili, zda je nutné konkrétní problém vyřešit nyní nebo je možno jej odložit na později (např. ověřování listin apod.).

 

Mějte se hezky, nosme roušky (pro staroušky :-) a opatrujte se.

 

Radka Matějková, místostarostka: tel. 607 906 388

Jiří Kazda, starosta: tel. 602 325 611


PODĚKOVÁNÍ si zaslouží všichni (níže), kteří ve Veleni a v Mírovicích šijí, stříhají a pomáhají (nevíme o všech, i těm posíláme velký dík):

Radka Fuksová, Kačka Čermáková, Ivanka Machátová, Jarka Melicharová, Iveta Tesárková, Kateřina Stanke, Míša Seifertová, Eva, Láďa a Lucka Taubelovi, Zdenka Fircáková, Maruška Vojtěchová,  Bára Rašková, Zdenka Sádovská, Marta Tomčišinová, všichni Mišinovi a Hobzovi.

Látky nám stříhají Jana Mitrovská, Šárka Koutná a Hanka Rašková

Za výrobu vychytávky na šití šňůrek k rouškám na 3D tiskárně děkujeme všem Urubovým a Kohutovým.