Trolejbusy do polí nevyjedou !

Trolejbusy do polí nevyjedou !

Trolejbusy do polí nevyjedou !
25.10.2021

Aneb když se spojí obce, občané a vedení kraje jim začne naslouchat…

 

S radostí oznamujeme, že  dnes tj. 25.10.2021 zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání zastavilo projekt Elektrifikace trasy 377.

Ještě jednou děkujeme všem kolegům starostům a místostarostům z obcí „na trase“, za to, že jsme dokázali postupovat jednotně a společnými silami se nám podařilo zabránit výstavbě trolejí na území našich obcí. Moc děkujeme i všem občanům, kteří s námi proti tomuto nesmyslu bojovali a podporovali nás.

Poděkování patří také zastupitelům Středočeského kraje, kteří dnes zrušení záměru jednomyslně odhlasovali.

Zavedení trolejbusové dopravy do polí a zadrátování malých vesnic a měst jsme považovali od samého začátku za nesmyslné. Naše obce se od r. 2019 všemi možnými způsoby společně proti tomuto záměru ohrazovaly, zasílaly záporná stanoviska zastupitelstev i racionální argumenty. Bojovali jsme dlouho a jsme moc rádi, že nakonec zvítězil zdravý rozum.

Jsme si samozřejmě vědomi nutnosti zavedení bezemisní dopravy. Každá forma ekologické dopravy je ale přijatelnější, než výstavba sloupů, trolejí a zadrátovaní našich obcí a okolní krajiny. Jsme připraveni se Středočeským krajem na jiném způsobu ekologizace veřejné dopravy spolupracovat.