Veleňská a mírovická zima 2021

09.02.2021

Už dlouho jsme u nás v obci neměli hezkou zimu, tak si ji letos užijme. „Horský svah“ nad Velení, kopeček U Křížku i další "laviňáky" jsou obsypané dětmi, které svahy pravidelně udržují, ani rolbu nepotřebujeme :-). Na běžkách můžeme doběhnout do sousední vsi či oběhnout obec.

Zároveň bychom rádi poděkovali všem, kteří nám pomáhají s úklidem obce. Obecní zaměstnanci odklízejí sníh denně od časných ranních hodin vč. víkendů. Občanům, které „noční“ úklid ruší, se omlouváme :-).

Sněhu je letos opravdu požehnaně i v naší nížině, takže pokud něco nestihneme úplně dokonale odklidit dnes, dohrneme zítra… Kluci musí občas odpočinout. Za pomoc všem opravdu moc děkujeme.

Máme jen dvě prosby:

1/ Chodníky uklízíme, ale sníh a led padající na chodník ze střech soukromých domů si musí ohlídat každý majitel nemovitosti.

2/ Vlastníky vozidel parkujících na ulicích žádáme (alespoň v tomto zimním období), aby auta parkovali na svých pozemcích. Při úklidu sněhu (zvláště napadne-li ho jako toto pondělí), jezdíme pluhem slalom v ulicích. Z komunikací nemůžeme dobře odklidit sníh, když ulice vypadají spíše jako odstavné parkoviště než silnice.

V úterý měli problém projet některými ulicemi i popeláři.

Předem všem moc děkujeme za slušnost a ohleduplnost.