Nechceme trolejbusy do vesnic a do polí

Nechceme trolejbusy do vesnic a do polí

Nebyly nalezeny žádné fotogalerie.
Další fotografie

Vážení občané, milí sousedé,

před několika dny jsme na obecních Úředních deskách zveřejnili  oznámení EIA „Elektrifikace úseku Praha-Kostelec nad Labem (současná linka autobusu č. 377) a instalace dopravní infrastruktury pro zamýšlenou trolejbusovou linku 377, (Praha Letňany-Kostelec n.L.) na území obcí Veleň, Sluhy, Mratín, Brázdim, Polerady a město Kostelec nad Labem“. Toto oznámení EIA nám bylo doručeno 16.7.2021.

Mnozí z vás aktivitu Středočeského kraje a Hlavního města Prahy zavést do našich obcí trolejbusy sledují.

My proti tomuto nesmyslnému nápadu už druhým rokem všemi dostupnými prostředky bojujeme. Kraj na naše opakované připomínky a stížnosti doposud v podstatě nereagoval. A to  navzdory  jeho deklaracím, že náš názor bude respektovat - tomu tak zkrátka NENÍ.  Jsme jakožto zástupci samospráv a starostové, kteří musí chránit zájmy obcí a zájmy občanů, zcela ignorováni.  A to přesto, že z našich obecních rozpočtů hromadnou dopravu spolufinancujeme.

Proto jsme se spojili s ostatními dotčenými obcemi, a přistupujeme k razantnějším krokům, o kterých vás budeme postupně informovat.  Prvním z nich je otevřený dopis všech obcí hejtmance Středočeského kraje, který si můžete přečíst zde: ……………………………

Abyste měli i vy lepší představu o vývoji celé causy, přikládáme také přehlednou časovou osu, ve které najdete základní  přehled o tom, jaké informace se k nám do obcí dostávaly, jak jsme na ně reagovali, a jaká byla vesměs zpětná vazba, resp. spíše naprostá  ignorace našich nesouhlasů a racionálních připomínek:………………………..

Budeme nadále pročítat nekonečné stohy papírů, kterými nás v této věci shora zásobují, budeme dál proti tomuto nesmyslnému záměru bojovat.

Zpočátku to vypadalo jako povedený aprílový „trolejbusový“ žert pro pobavení lockdownem usouženého obyvatelstva středočeského venkova. Brzy jsme pochopili, že to nebude legrace. Nápad vykácení alejí a postavení trolejí - je myšlen zcela vážně.

Až si budete prohlížet VIZUALIZACE budoucí podoby obcí, tak se na to raději posaďte !

Děkujeme vám, za vaši podporu, kterou nám v naší aktivitě všichni vyjadřujete.  Je nás dohromady bez mála 10 000. Náš společný hlas musí být slyšet.

PETICE OBČANŮ KE STAŽENÍ.

https://www.velen.cz/download.php?id=19215

 

Média odkazy:

časopis Reflex 19.8.2021:

https://www.velen.cz/download.php?id=19273

Český rozhlas:

https://region.rozhlas.cz/trolejbusy-jsou-sice-ekologicke-lide-se-ale-boji-oceloveho-stromoradi-a-8556430

iDNES.cz:

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/obce-kritizuji-zavedeni-tolejbusu-za-prahou.A210802_130104_praha-zpravy_rsr

Blesk:

https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/soused%C3%A9-prahy-se-bou%C5%99%C3%AD-proti-trolejbusov%C3%A9-lince-starostov%C3%A9-necht%C4%9Bj%C3%AD-m%C3%ADt-%E2%80%9Ezadr%C3%A1tovan%C3%A9%E2%80%9C-obce/ar-AAMQqOM

ZDOPRAVY:

https://zdopravy.cz/obce-u-prahy-nesouhlasi-s-planovanym-zavedenim-trolejbusove-linky-do-polabi-kvuli-trolejim-88177/